Љубов на југ

  • 1 0
  • (Rated 5 Stars)
  •  28-2-2019
  •  117

Автор:Хелена Фрит Пауел
Издателство:Матица
Страници:351
Корици:Меки
Година:2011
Броя:1
ISBN:9786081001495 Тегло (гр.): Формат: 130 / 200 Състояние: Мн. Добро
Љубов на југ  / Хелена Фрит Пауел

Што ќе направите кога во багажот на вашиот сопруг ќе најдете градник кој не е ваш - не е дури ни негов? Ова е дилемата со која се соочува Софи Рид, мајка на три деца, непосредно по доселувањето во Франција со своето семејство, за да почне нов живот. Нејзиниот сопруг признава дека има љубовна афера со Французинка која се вика Сесил. Софи размислува да го исфрли заедно со градникот. Но, што потоа? Дали треба да се врати назад, во Англија? Французинката скриена длабоко во неа й го вели спротивното. И тогаш, таа го запознава нејзиниот загадочен аристократски сосед. А тука е и нејзината некогашна љубов Џони Фреј, неверојатно сексипилен и многу популарен во последно време... Французинките не мислат дека е лошо ако имате неколку љубовници истовремено, но дали е тоа одговорот за една неискусна англиска девојка која е мажена веќе десетина години?

02-Љубов-на-југКатегория › Македонски език

Допълнителни снмики

Все още няма коментари...

Info! За съжаление само регистрираните потребители могат да публикуват коментари.Моля, влезте или се регистрирайте.