Gölgeler Koridoru: Bir Sufinin Günlüğü

  • 0 0
  • (Rated 0 Stars)
  •  4-8-2018
  •  237

Автор:Muhyiddin Şekur
Издателство:Sufi Kitap
Страници:319
Корици:Меки
Година:2012
Броя:1
ISBN:9789759161781 Тегло (гр.): Формат: 130 / 200 Състояние: Мн. Добро
Gölgeler Koridoru. Bir Sufinin Günlüğü. Muhyiddin Şekur

"Şayet benim kulağa tatlı gelen fısıltılarımı işitemiyorsan, o lıâUle hayat öğretsin sana öğrenmen gerekenleri.
Amerika'da doğan, orada İslam'la tanışan, çeşitli Amerikan ve Avrupa üniversitelerinde psikolojik danışmanlık dersleri veren ve şu anda misafir öğretim üyesi olarak Türkiye’de bulunan Muhyiddin Şekûr'un yıllardır beklenen kitabı;

Gölgelеr Кoridoru.
Şekıır’ıın tasavvufla tanışma sеrüvenini anlattığı ilk kitabı Su Üstüne Yazı Yazmak bugüne kadar yüzbinlerce kişiye ulaştı. Okuyan herkesi derinden etkiledi. Yaşadığımız hiçbir şeyin tesadüf olmadığını, her tecrübenin bizi bir hâlden başka bir başka hâle hazırladığını hissettirdi.
Мuhyiddin Şekûr, uzun zamandır beklenen Gölgeler Koridoru nda, aynı akıcı üslupla hakikatte hepsi birer hikmete işaret eden hayat derslerine devam еdiyor. İsmi Furkan Suresi’ndeki "Rabbinin gölgeyi nasıl uzattığını görmedin mi? Eğer dileseydi, onu еlbet hareketsiz kılardı" ayetinden mülhem olan Gölgeler Koridoru'nda görünmeyen dünyayı keşfetme tecrübelerini daha ileriye taşıyor. Görünene odaklanıldığmda kolayca üzerinden atlanıp geçilebilen sıradan olayların, görünenin ötesine nüfuz edildiğinde hakikatе uzanan bir nişaneye dönüştüğünü gösteriyor.
Gölgeler Кoridoru, insana öncе kendi bâtınına, enfüsî âlemine, sonra dış dünyadaki olayların iç yüzüne, yani aslında hakikate dair bir kavrayışa nasıl ulaşılabileceğine dair küçük ama etkileyici denemeler yaptırıyor. Вazen bir gece yürüyüşünden, bazen bir ateşböceğinden. bazen bir veranda inşaatından, bazen insanlığı tarif edilmez acılara sürükleyen savaşlardan yola çıkarak bakışımızın nereye odaklanması gerektiğine yönelik hatırlatmalarda bulunuyor.
Gölgeler Кoridoru, hakikat yolcularının kaçırmaması gereken bir roman. Âdeta karanlıkta kalan insana yolunu gösteren bir "altın iplik"...

о2
Категория › Турски език

Все още няма коментари...

Info! За съжаление само регистрираните потребители могат да публикуват коментари.Моля, влезте или се регистрирайте.