Pediatrie do Kapsy

  • 0 0
  • (Rated 0 Stars)
  •  14-8-2018
  •  288

Автор:Christopher O'Callaghan, Terence Stephenson
Издателство:Grada
Страници:496
Корици:Меки
Година:1995
Броя:1
ISBN: Тегло (гр.): Формат: 120 / 170 Състояние: Мн. Добро
Pediatrie do kapsy / Christopher O'Callaghan, Terence Stephenson (Чешки език)

Úvod
I. Úvod
První pravidlo této knížky je, jste-li na pochybách, zeptejte se. Tato knížka vám má umožnit "orientovat se v pediatrii", dokud nebudete mít možnost konzultovat zkušenějšího kolegu. Vzhledem к omezenému rozsahu jsme se snažili být didaktičtí. Nechceme tvrdit, že postup při řešení nčjakčho problému, který v této knížce doporučujeme, je jediným i dokonalým způsobem řešení dané situace, aleje to jeden z vyzkoušených li otestovaných způsobů, jak lze postupovat. Všechny nemocnice se nějak odlišují a strategie postupů doporučované v této malé knížce by neměly být otrocky dodržovány, pokud vaše lokální praxe diktuje jinak, nebo je-li klinický stav atypický v porovnání se stavem popisovaným v textu. I »oporučované strategie postupů se opírají o protokoly z nemocnic v Nottinghamu a byly průběžně aktualizovány inkorporací měnících se /vyklostí a nových léků.

Setkáte-li se s problémem, který není uveden, neměli byste zapomenout na jednoduché pokyny týkající se nejprve získání anamnézy, vyšetření dítěte, formulování diferenciální diagnózy a provedení jednoduchých vyšetření. Je-li i nadále povaha problému nejasná, je po tomto prvotním odhadu třeba hledat radu u zkušenějšího kolegy.

V naléhavých případech lze velmi snadno ztratit ze zřetele rodiče, и lak se snažte myslet na ně stejně, jako na dítě.

Opět z důvodu omezení rozsahu byl text věnovaný méně urgentním či běžným problémům redukován použitím drobného tisku. Konečně, veškeré dávkování léků je uvedeno v dodatcích a také v té části textu, kde může hýl tato informace naléhavě potřebná.

о2

Категория › Чешки език

Допълнителни снмики

Все още няма коментари...

Info! За съжаление само регистрираните потребители могат да публикуват коментари.Моля, влезте или се регистрирайте.